o WeKING

WeKING jest nietuzinkową propozycją rozwojową dla osób poszukujących możliwości poszerzenia spektrum swoich przeżyć i doświadczeń. 

To okazja, by w nowy sposób zdystansować się od swojej codzienności, rozwinąć umiejętność bardziej świadomego kształtowania przeżyć i reakcji na otaczający świat. Otoczenie i atrakcje Islandii oraz omawiane wątki rozwoju osobistego, pozwolą na nowo odkryć w sobie zdolność do uważnego i świadomego kontaktu z tu i teraz.

Wyprawa rozwojowa na oszałamiającej Islandii to okazja, aby odkryć nieznany świat poprzez pełnię zmysłowych doznań i rozwinąć praktyczne umiejętności lepszego reagowania na emocjonalne trudy życia codziennego. To także gwarancja tygodniowego oderwania się od trosk i rutyny, rozsmakowania się w życiu.

Nasza wizja świadomego poznawania świata, którą nazwaliśmy WeKING, powstała z połączenia pasji do podróży, obserwacji oraz ucieczek poza codzienne przyzwyczajenia i schematy. Przez lata spędzone między sceną, nauczaniem i własnym uczeniem się – poszukiwaliśmy profesjonalnych odpowiedzi na pytania o poprawę jakości życia, uczynienie go bardziej świadomym i pełnym.

Niezależnie od tego czy rozmawiamy o sztuce, przyrodzie, psychologii czy wieloletniej prywatnej i zawodowej przyjaźni – możemy ze swobodą robić to zarówno z punktu widzenia szalonych artystów jak i towarzyszących edukatorów lub profesjonalnych naukowców. WeKING – Jarek Mirkiewicz (psycholog i certyfikowany psychoterapeuta, ale także… pianista) oraz Michał Moc (kompozytor, akordeonista, podróżnik, zapalony badacz słuchu muzycznego oraz… islandzkich tajemnic, zwyczajów i zakamarków, związany z wyspą od kilkunastu lat) – to tandem sprawdzony w wielu wspólnych przedsięwzięciach: szkoleniach, kursach, warsztatach, ale i podróżach.

Najważniejsze założenia WeKING:

  • WeKING – 6 dni islandzkiej wyprawy  rozwojowej realizowanej w ultra kameralnej grupie (max. 6 uczestników) – w  najbardziej malowniczym zakątku Europy. Wśród miejsc, które sami Islandczycy uważają za ostoję tradycji i natury, obszar nieskażonej, oszałamiającej przyrody, a także… terytoria prawdziwie magiczne: krainy fok, trolli i elfów…
  • Rozwojowe wątki inspirowane nowymi nurtami psychoterapii i psychologii pozytywnej, prowadzone przez Jarka Mirkiewicza – doświadczonego psychologa i psychoterapeutę.
  • Dostęp do miejscowych atrakcji, których ilość sprawia, że czas poza warsztatami może też służyć spotkaniom z cudami natury (np. potężne wodospady, foki i niezliczone ptaki w naturalnym środowisku, szanse zobaczenia zorzy polarnej, spacery wśród olśniewających krajobrazów).
  • Wsparcie Michała Moca – wieloletniego eksplorera Islandii, znawcy geografii i kultury Wyspy, którego doświadczenie pozwoli dostrzec miejscowe realia niemalże oczami i emocjami mieszkańców.
  • Bezpośrednie i wielozmysłowe doświadczanie unikatowej części świata, co jednocześnie będzie przyczynkiem i okazją do praktycznego treningu zagadnień omawianych w części rozwojowej.